Minimalizmus v kuchyni: Spôsob, ako si užívať lahodné pokrmy i priestor

Kuchyňa je čarovné miesto. Zhromažďuje predmety, o ktorých často asi ani neviete, že ich máte. Možno je to kvôli vstavaným skriniam, ktorých hĺbka ponúka najlepšie podmienky na to, aby ste navždy zabudli na ukradnuté pivné poháre, plechovky a nepárne elektronické zariadenia.

Veci v kuchyni však nielen miznú, ale aj neustále pribúdajú. V konečnom dôsledku to už tak malý priestor len zbytočne zmenšuje a spôsobuje chaos.

Nebolo by preto pekné vlastniť len to, čo skutočne používate?

V tomto článku sa pomocou niekoľkých jednoduchých trikov dozviete, ako implementovať minimalizmus do kuchyne.

​Využite vzdušný priestor kuchyne

Aby ste v malej kuchyni našli viac miesta, výška miestnosti musí byť plne využitá na usporiadanie nástenných jednotiek a políc až k stropu. Ani moderný kuchynský drôtený program nie je v tomto smere na zahodenie. Naopak, pomôže vám nájsť v kuchyni viac miesta, bez toho, aby to obmedzovalo váš komfort a estetiku miestnosti.

​Zariaďte si kuchyňu v tvare U

Stredový ostrovček v kuchyni je snom mnohých milovníkov kuchárskeho umenia, ale často robí projekt nepoužiteľným a nepraktickým , keďže vďaka nemu nie je v okolí miesto na pohyb.

Usporiadanie nábytku, spotrebičov a pracovných dosiek čo najbližšie k stenám umožňuje okamžite získať priestor a umožniť a zjednodušiť ochutnávku medzi jednou a druhou miestnosťou.

​Uprednostnite posuvné dvere

Aby ste ušetrili priestor, namiesto klasických, inštalujte do priestoru posuvné dvere. Ich ovládanie nebude zasahovať do priestoru a zbytočne ho tak zmenšovať a vás pri pohybe obmedzovať. Ak ich vybavíte kvalitnou a štýlovou kľučkou, postarajú sa nielen o vaše súkromie v kuchyni, ale budú aj príjemným estetickým doplnkom interiéru.

Stačí sa o tom presvedčiť a kuchyňu týmito minimalistickými riešeniami vybaviť.

Publikované: 27. 02. 2022

Kategória: Interiér

Autor: Alena Čevelová